Chusta na szydełku. A może szydełkowy sweterek?

Mam dla Was nowy tutorial na sweterek idealny na wakacyjne wieczory! Nie wiem czy sweterek to dobre słowo, może raczej szydełkowa narzutka? Dziergamy prostą chustę powtarzalnym wzorem, którą następnie magicznie przy pomocy szydełka zmieniamy w sweterek na szydełku.

Aby zrobić taką narzutkę potrzebujesz dwóch motków włóczki Opus Natura Wool Cake, bok trójkątnej chusty musi mieć minimum 125cm, by udało się swobodnie dorobić rękawki i by było w nich wygodnie. Moja narzutka leży idealnie, chodzę w niej cały dzień, mimo że zdjęcia dawno skończone 🙂 Więcej o wykorzystanej włóczce poczytasz bezpośrednio na stronie: https://centrumwloczek.pl/robotki-reczne/opus-natura-wool-cake.html

Możesz powiększyć chustę, by powiększyć sweterek. Jeśli chcesz taki z długim rękawem, zrób więcej okrążeń chusty, a później skoryguj wymiary. Więcej o planowaniu rękawków w tutorialu, zatem nie przedłużam i zapraszam do oglądania!

3 Komentarze

  • Kolejna przepiękna robótka. Nie wiem skąd wykradać chwile dla siebie żeby to wszystko wydziergać. A projektów przybywa i wszystkie chciałoby się wykonać. Świetna robota.

Dodaj komentarz

1 × trzy =