Torba siatka paryżanka

Torba siatka paryżanka

Torba siatka paryżanka to torba utrzymana w duchu less waste. Świetnie sprawdza się na zakupach, warzywa wyglądają w niej obłędnie i bardzo smacznie 🙂 Idąc za namową innych rękodzielniczek zrobiłam sobie pierwszą taką torbę w zeszłym sezonie letnim i sprawdziła się doskonale. Używałam jej na plaży, nosiłam w niej zakupy…

Do szydełkowej siatki miałam kilka podejść, pierwsze próby na podstawie różnych zagranicznych tutoriali kończyły się tym, że miałam bezkształtny worek, który bez “towaru” wyglądał super, a po wypełnieniu zakupami smętnie wisiał mi u kostek. Trzy siatki dokonały żywota i ostatecznie je rozprułam przerabiając na coś innego (zero waste, wiadomo). Ten tutorial, który chciałabym Wam zaproponować to efekt wielu miesięcy pracy, kilku długich testów, jest według mnie idealny. Torba wychodzi poręczna, bardzo pojemna, a jednocześnie ekonomiczna. Nie lubię i unikam szydełkowych robótek, w których zostaje bardzo dużo “resztek”. Nie mam zwyczajnie na te resztki już miejsca w domu. Tworząc tutorial zawsze staram się dbać o Wasze domy i miejsce w nich 😉 Z wzoru poniżej zrobicie siatkę z dwóch motków Yarn Art Jeans Plus, szydełko 5 lub 6mm. Włóczki i szydełka kupisz w naszym sklepie zrobilamsobie.pl

Zaczynamy! Podaję link do tutorialu nagranego przeze mnie, udostępniajcie, korzystajcie, do dzieła! Opis wykonania poniżej:

Opis wykonania torby siatki:

1. 25 oczek łańcuszka

2. półsłupek w każdym oczku, obróć robótkę, wykonaj jeszcze 5 rzędów półsłupkami (łącznie 6 rzędów półsłupków).

3. 6 oczek łańcuszka, oczko ścisłe w kolejnym oczku. 6 oczek łańcuszka, oczko ścisłe… Pracuj do końca rzędu.

4. Obróć robótkę, 6 oczek łańcuszka, półsłupek na środku łuku stworzonego z oczek łańcuszka poprzedniego rzędu. Następnie 6 oczek łańcuszka, półsłupek na łuku, 6 oczek łańcuszka, półsłupek… Pracuj do końca rzędu.

5. Obróć robótkę, 6 oczek łańcuszka, półsłupek na łuku. W ten sposób twórz kolejne rzędy, kolejne oczka Twojej torby.

6. Wykonaj około 45 rzędów “oczek” siatki stworzonych z łańcuszków.

7. Po skończonym ostatnim rzędzie z oczek łańcuszka odwróć robótkę, następnie łap kolejne łuki i łącz je półsłupkami.

8. Wykonaj jeszcze 6 rzędów półsłupków obracając robótkę – w ten sposób stworzysz analogiczną część “ściągacza” jak ta, którą zaczynaliśmy tworzenie torby.

9. Wykonaj 60 oczek łańcuszka na pierwszą rączkę, przyszyj oczkiem ścisłym do drugiego narożnika “ściągacza”.

10. Oczkami ścisłymi łapanymi za kolejne łuki przejdź do drugiego ściągacza, wykonaj 60 oczek łańcuszka na rączkę, następnie oczkami ścisłymi łapanymi za kolejne łuki drugiego brzegu torby przejdź z powrotem do pierwszego ściągacza. Dzięki oczkom ścisłym na łukach brzegi torby zbliżyły się do siebie i torba nabrała kształtu.

11. Wykonaj jeszcze jedno lub dwa (jak wolisz) pełne okrążenia półsłupków na całej długości brzegu torby. (za okrążenie pełne będziemy tu uważać półsłupki robione kolejno na: oczkach łańcuszka jednej rączki, następnie na oczkach ścisłych brzegu torby, na oczkach łańcuszka kolejnej rączki, następnie na oczkach ścisłych drugiego brzegu torby – aż wrócisz półsłupkami do początku, czyli do miejsca rozpoczęcia pierwszej rączki). Ja wykonuję zawsze dwa okrążenia, aby rączki torby stały się szersze i nie wpijały się w ramię.

12. Ucinamy włóczkę, chowamy końcówkę pomiędzy oczkami.

Jeśli opis to dla Ciebie zbyt mało, jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia naszego kanału na Youtube i zapoznanie się z tutorialem filmowym. Koniecznie zajrzyj do pozostałych filmików i zrób z nami coś fajnego – oczywiście na szydełku 🙂

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − dziesięć =