Torebka kuferek na szydełku

Ta urocza torebka kuferek powstała na szydełku z przędzy bawełnianej ze sklepu Pimotki.pl. Użyłam przędzy jednokolorowej (około 1,5 motka) w kolorze brudnej mięty oraz pimotkową nowość – wzorzystą przędzę, z której zrobiłam klapkę torebki. Oczywiście wykorzystałam ścieg jodełkowy, bo to jeden z moich ulubionych ściegów szydełkowych i wplatam go wszędzie, gdzie tylko mogę. Torebka jest całkiem pojemna. Tutorial rozbiłam na dwie części, ponieważ pierwsza część prezentuje idealne, owalne dno torebki wykonane ściegiem tkanym i ściany torebki – również ścieg tkany. Pomyślałam, że taki osobny film na denko plus bazę torebki przyda się wszystkim. Na bazie owalu można bowiem wykonać dowolną torebkę – nie tylko taki kuferek.

W drugiej części tutorialu zaczyna dziać się magia – szydełkujemy wspólnie wzorzystą klapkę ściegiem jodełkowym, robimy plecioną, grubą rączkę, chwost dekoracyjny. W tej części również znajdziecie video instruktażowe, jak zamontować zapięcie torebki czy nity zabezpieczające jej dno przed pobrudzeniem.

Myślę, że tutorial spodoba się nie tylko fankom Pimotków :), ale również tym, którzy jeszcze zastanawiali się nad rozpoczęciem przygody z przędzą typu T-shirt yarn premium. Polecam gorąco, dłoń dosłownie odpoczywa, gdy przędza sunie po palcach. Do zobaczenia na YouTube i w moich mediach społecznościowych – na Instagramie i Facebooku Plotkadesign, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć kuferka.

Dodaj komentarz

2 × jeden =