Kardigan na szydełku, wzór mech.

Ten sweter to było moje rękodzielnicze marzenie. Gruby, mięsisty, bardzo miękki i ciepły. Wykonałam go z włóczki Doris Opus Natura, o której więcej poczytasz tutaj: https://centrumwloczek.pl/wloczki/opus-natura/doris. Z tej samej włóczki zrobiłam już duży sweter kwadratowiec, a w planie mam kolejne! Na niebieski kardigan zużyłam niecałe 8 motków.

Ścieg mech jest wymagający, wykonane nim robótki mogą być sztywne, dlatego warto pamiętać by na dziergany tym ściegiem sweter użyć grubszego szydełka. U mnie jest to szydełko 7mm, na tutorialu widać, jak wyraźne są dziurki między oczkami, jak luźny jest splot. Tak właśnie ma być – dziurek zupełnie w finalnym swetrze nie widać, a dzięki dużemu szydełku i luźnym splotom sweter jest miękki i nie jest sztywny jak koc 🙂

Jeśli masz w planie zrobić sweter zapinany, zaplanuj szersze panele boczne. Mój jest w rozmiarze M, na większe postępuj zgodnie z informacjami w filmie, zaplanuj po 5cm długości i szerokości elementów więcej. Wszystkie wymiary, wyliczenia i rozrysowany wzór znajdziesz w tutorialu, zatem nie przedłużam i udostępniam. Miłego dziergania!

Dodaj komentarz

dwadzieścia − dziesięć =