Torba bucket bag

Lato sprzyja szydełkowaniu! Właśnie latem potrzebujemy torebki w stylu boho, pasującym do naturalnych, zwiewnych, letnich stylizacji.

Dziś mam dla Was propozycję na dłuższe wycieczki i wypady – torebka jest większa, bardzo dużo pomieści. U mnie sprawdza się na wycieczki, bo jestem raczej z tych co to na co dzień w torebce mają telefon i klucze. Opcjonalnie portfel 😉 Bucket bag to bardzo popularna w tym oku forma “torebki wiaderko”. Jej kształt jest fantastyczny, góra po zaciągnięciu ściągacza faluje i torebka przypomina może bardziej lniany woreczek niż wiaderko… Jak zwał tak zwał, efekt jest super, więc zachęcamy, byście bucket bag zrobiły razem ze mną.

Potrzebujemy

 • 200m sznurka (u mnie 5mm, możecie szydełkować również z trójki)
 • szydełko 8mm lub 9mm
 • pasek do zapięcia torby
 1. Magiczne kółko, 7 półsłupków, zamknij w pierwsze oczko oczkiem ścisłym
 2. Przejdź od razu do kolejnego oczka – wykonaj 2 półsłupki (pierwszy półsłupek oznacz). Wykonaj po 2 półsłupki w każdym kolejnym oczku okrążenia do znacznika.
 3. W oczku ze znacznikiem wykonaj 2 półsłupki (pierwszy oznacz), następnie 1-2-1-2-1-2 półsłupki do końca okrążenia.
 4. W oczku ze znacznikiem wykonaj 2 półsłupki (pierwszy oznacz), następnie 1-1-2-1-1-2 półsłupki do końca okrążenia.
 5. W oczku ze znacznikiem wykonaj 2 półsłupki (pierwszy oznacz), następnie 1-1-1-2-1-1-1-2 półsłupki do końca okrążenia.
 6. Szydełkuj kolejne okrążenia analogicznie, za każdym razem zwiększając ilość pojedynczych półsłupków, aż osiągniesz 6 półsłupków pojedynczych na 1 półsłupek podwójny.
 7. Wykonaj 15 okrążeń pojedynczych półsłupków
 8. okrążenie z dziurkami: wykonaj słupek z 3 oczek łańcuszka, pomiń jedno oczko, w kolejnym wykonaj słupek, 1 oczko łańcuszka, pomiń jedno oczko, w kolejnym wykonaj słupek, oczko łańcuszka… szydełkuj w ten sposób całe okrążenie. (na filmiku około 9 minuty)
 9. Wykonaj 2 okrążenia półsłupków (w pierwszy okrążeniu łap półsłupkiem łuk i oczka nad słupkami. (na filmiku około 13 minuty)
 10. Zakończ robótkę trzema oczkami ścisłymi, by zniwelować różnicę poziomów. Odetnij nitkę, schowają ją pod oczkami wewnętrznej części.
 11. Przepleć sznurek pomiędzy “oczkami”, wykonaj ściągacz na podstawie filmu (około 17 minuty) lub użyj gotowego ściągacza jak do bluzy lub plecaka. Przypnij pasek, ciesz się swoją piękną torebką 🙂

2 Komentarze

Dodaj komentarz

5 + 1 =