Torebka tulipan na szydełku

Witajcie! Jest wiosna, wiosną zdecydowanie moimi ulubionymi szydełkowymi robótkami są torebki. Mam ich… zdecydowanie za dużo. Co zrobić, wciąż w głowie powstają nowe pomysły, to chyba nic złego, że chcę mieć torebkę do każdego stroju. A najlepiej po kilka do każdej wersji letniej garderoby!

Ostatnie moje torebkowe dzieło to torebka tulipan. Zbierałam się do jej wykonania dosyć długo, a teraz nadarzyła się okazja – jedna, ta którą wykonałam na potrzeby filmiku poleci do mojej mamy z okazji Dnia Mamy, drugą, podobną, chcę zrobić dla teściowej. Mam nadzieję, że im się spodobają tak samo, jak mnie!

Instrukcja wykonania torebki:

  1. Wykonaj magiczne kółko, a w nim: 2 oczka łańcuszka, 3 słupki; następnie narożnik – 2 oczka łańcuszka, 4 słupki, narożnik – 2 oczka łańcuszka… wykonujemy w ten sposób 4 ściany kwadratowego dna. Zaciągamy magiczne kółko. 1 oczko łańcuszka, półsłupkiem nawijanym zamykamy okrążenie w 3 oczko.
  2. 2 oczka łańcuszka, słupek na łuku, 4 słupki w kolejnych oczkach, 2 słupki na łuku.
  3. 2 oczka łańcuszka (narożnik), 2 słupki na łuku, 4 słupki w kolejnych oczkach, 2 słupki na łuku… Wykonaj analogicznie kolejne ściany i narożniki. Połącz okrążenie wykonując 1 oczko łańcuszka i półsłupek nawijany w 3 oczko.
  4. Analogicznie wykonujemy kolejne okrążenia. W każdym z narożników wykonujemy 2 słupki, następnie słupki nad słupkami z poprzedniego rzędu, 2 słupki w kolejnym narożniku. 2 oczka łańcuszka, 2 słupki w narożniku, następnie słupki nad słupkami z poprzedniego rzędu… itd. Szydełkujemy 5 pełnych okrążeń.
  5. Szydełkujemy ściany torby: 2 oczka łańcuszka, słupek w narożniku, 7 słupków nad słupkami z poprzedniego rzędu, słupek łączący 2 oczka, pomijamy 2 oczka, słupek łączący 2 oczka, 7 słupków nad słupkami, 2 słupki w narożniku.
  6. Każdą kolejną ścianę szydełkujemy analogicznie. Łączymy okrążenia jak poprzednio (oczko łańcuszka, półsłupek nawijany). Kolejne okrążenia identycznie jak w podpunkcie 5.
  7. Wykonaj w ten sposób 8 okrążeń.
  8. Możesz wygodnie zapiąć torebkę na rączkach na napy, albo wyszydełkować rączki na bazie oczek łańcuszka – inspiracji poszukaj pod koniec filmu.
  9. Miłego noszenia!

Dodaj komentarz

1 + sześć =